Czy drewniane ogrodzenie można wykonać na podmurówce?

Kwiecień 1, 2021

Niezwykle istotnym elementem wykończeniowym każdej posesji jest ogrodzenie. Pełni ono w zasadzie trzy funkcję. Pierwszą, jest wyznaczenie granic działki, co jasno kreśli obszar własnościowy. Pozwala to między innymi na uniknięcie pewnych nieporozumień.

Powinno być więc poprowadzone zgodnie z planami i dokładnie je odzwierciedlać. Drugą funkcją, którą każde ogrodzenie pełni jest funkcja bezpieczeństwa. Ogrodzenie stanowi bowiem pierwszą formę bariery dla złodzieja. Nie jest oczywiście nie do sforsowania i nie do ominięcia, ponieważ jak wiemy, nie ma idealnych zabezpieczeń. Dlatego spotkamy zarówno ogrodzenia bardzo masywne, wysokie jak i o jednolitej strukturze, a także delikatniejsze, niższe i z prześwitami. Wszystko zależne jest od zamysłu właściciela posesji. Jest to poniekąd związane z trzecią funkcją ogrodzeń, jaką jest ich aspekt estetyczny. Ogrodzenie to również wizytówka posesji czy firmy, stąd wiedząc, że ogrodzenie, nieważne jak solidne, nie ochroni przed niepowołanymi gośćmi, właściciele decydują się postawić głównie na ich walor estetyczny. Wykonane może być z desek drewnianych produkowanych przez firmę Parkansystem, kamienia naturalne, betonu, czy metalu. Bardzo dobrze prezentują się oraz charakteryzują dużą wytrzymałością ogrodzenia wykonane z łączonych materiałów.

Drewno, a podmurówka.

Wiele osób może zastanawiać się jak sprawują się ogrodzenia będące połączeniem dwóch różnych materiałów, i czy w ogóle jest to możliwe, aby niektóre z nich łączyć. Jednak odpowiedź na to pytanie może być jedynie twierdząca, również drewniane ogrodzenia można wykonać na podmurówce, które są bardzo często realizowanymi, co wynika między innymi z tego faktu, że prezentują się bardzo dobrze. W przypadku tego rodzaju realizacji istotne są dwa elementy, po pierwsze odpowiednio wykonana podmurówka. Jest to kluczowe dla stabilności całego ogrodzenia. Podmurówka musi być wykonana z należytą starannością i odpowiedniej klasy betonu. Tylko wtedy będziemy pewni, że osadzone słupki ogrodzenia, obciążone dodatkowo sztachetami drewnianymi będą odpowiednio przytwierdzone. Drugim niezwykle istotnym elementem ogrodzenia są np. deseczki drewniane, czyli odpowiednio przygotowane fragmenty, które będą składały się na faktyczne ogrodzenie. Warto pamiętać, że jakość drewna, przeznaczonego na ogrodzenie drewniane, powinna być na najwyższym poziomie – musi być zdrowe i odpowiednio zaimpregnowane. Niezwykle ważne, dla uzyskania walorów estetycznych jest to, aby przygotowane deseczki były jednakowe, co sprawi, że całość ogrodzenia będzie prezentowała się doskonale. Wybór tego rodzaju ogrodzenia nie wynika jedynie z walorów estetycznych, ale również i praktycznych, ponieważ jest to stosunkowo tania inwestycja, która daje odpowiednie efekty. Bardzo ważne jest również to, że tego rodzaju realizacja powstaje w krótkim czasie, a jednak jest solidna i trwała. Dlatego wykonanie drewniane, nie tylko można wykonać na podmurówce, ale bardzo się to opłaca.

Wróć

© 2020 Parkansystem. Wszystkie prawa zastrzeżone | Design by Geshu