Blog

Zapraszamy do czytania

Jakie drewno najlepiej nadaje się do budowy ogrodzeń?

Sierpień 3, 2021

Ogrodzenie to bez wątpienia bardzo ważny element właściwie każdej działki. Zatem kiedy stajemy się posiadaczami takiej nieruchomości, pojawia się również dylematem wyboru ogrodzenia. Tutaj możliwości jest wiele. Jednakże “od zawsze” jednym z najczęściej używanych materiałów na ogrodzenie różnego typu, jest drewno. Warto jednak zastanowić się nad tym, jakie drewno najlepiej nadaje się na wykonanie tego typu konstrukcji. Dziś zajmiemy się właśnie tym tematem!

Więcej

Czy furtki z drewna zapewniają dostateczne bezpieczeństwo?

Czerwiec 10, 2021

Każda posesja, aby była w pewnym stopniu chroniona wymaga odpowiednich środków. Jednym z nich jest ogrodzenie. Jego funkcją jest to, aby wyznaczyć granice działki i aby niepożądane osoby nie wchodziły na teren posesji bez naszej wiedzy. Wykonywane są w różnej technice, z różnych materiałów i mają odmienne rozmiary. W ich skład wchodzą segmenty lub przęsła, bramy wjazdowe dla pojazdów oraz furtki, przez które przechodzą ludzie.

Więcej

Czy drewniane ogrodzenie można wykonać na podmurówce?

Kwiecień 1, 2021

Niezwykle istotnym elementem wykończeniowym każdej posesji jest ogrodzenie. Pełni ono w zasadzie trzy funkcję. Pierwszą, jest wyznaczenie granic działki, co jasno kreśli obszar własnościowy. Pozwala to między innymi na uniknięcie pewnych nieporozumień.

Więcej

Montaż ogrodzenia sztachetowego - krok po kroku

Luty 8, 2021

Wybór ogrodzenia, jakie zastosujemy do naszej posesji, nie jest najłatwiejszym zadaniem. Po pierwsze zawsze chcemy, aby ogrodzenie było ładne, estetyczne, pasowało do stylu naszego domu czy podwórka, a przy tym spełniało swoją rolę, czyli zabezpieczało naszą posesję. Połączenie tych wszystkich oczekiwań bywa trudne.

Więcej

Jak dobrać sztachety do płotu?

Grudzień 1, 2020

Ogrodzenie działki lub innego terenu użytkowego ma przede wszystkim za zadanie ochronę przed dostępem osób trzecich i zwierząt, które nie mają prawa wstępu.

Więcej

Czy budowa ogrodzenia wokół posesji wymaga zezwolenia?

Październik 28, 2020

Ogrodzenie działki jest nieodłącznym elementem zakupu posesji, na której planowane jest umieszczenie obiektu budowlanego. Podejmując ten krok należy zadbać o wszystkie aspekty prawne i upewnić się, jakich formalności należy dopełnić.

Więcej

© 2020 Parkansystem. Wszystkie prawa zastrzeżone | Design by Geshu