Jak dobrać sztachety do płotu?

Grudzień 1, 2020

Ogrodzenie działki lub innego terenu użytkowego ma przede wszystkim za zadanie ochronę przed dostępem osób trzecich i zwierząt, które nie mają prawa wstępu.

Można do tego zastosować na przykład płot, mur albo żywopłot. Zapewnienie bezpieczeństwa jest oczywiście kluczowe, ale warto też wybrać ogrodzenie w taki sposób, by było estetyczne oraz wpasowało się w stylistykę budynku, który otacza.

Ogrodzenia sztachetowe

Drewno często kojarzy się z prostym, klasycznym stylem. Dlatego jego zastosowanie sprawdzi się nie tylko przy wykańczaniu domów, ale także ich ogradzaniu. Ogrodzenie sztachetowe będzie zatem uniwersalne przy każdym rodzaju terenu. Oprócz tego doda mu uroku. Wybór odpowiednich sztachet do płotu nie jest oczywisty. Musimy bowiem zastanowić się, jaki ma być ich kierunek ułożenia i sposób montażu – mogą to być na przykład słupki, z którymi zostaną połączone przęsła. Kolejna rzecz to materiał, z którego mają zostać wykonane, czyli aluminium bądź drewno. Oprócz tego należy się także zastanowić nad kolorystyką. Może to być klasyczny brąz, czerń lub bardziej ekstrawagancki kolor. W zależności od tego, jak duży teren planujemy ogrodzić, należy również przemyśleć, jakiego rozmiaru mają być sztachety oraz rozplanować ich rozstaw.

Sztachety olchowe

Sztachety na płot pozwolą stworzyć estetyczne i trwałe ogrodzenie. Kształt i rozstaw to kwestia indywidualnych potrzeb i upodobań. Jeśli natomiast chodzi o materiał, polecamy Państwu sztachety olchowe. Przygotowujemy je z drewna gatunku pierwszej klasy. Najpierw zajmujemy się jego wysuszeniem, następnie uzyskuje ono wilgotność na poziomie 15%, która gwarantuje, że po zamontowaniu sztachety nie będą się wykrzywiać. Dbając o każdy szczegół, każdą ze sztachet heblujemy i czterostronnie frezujemy wzdłużnie. Dzięki temu efekt jest estetyczny, a ogrodzenie przetrwa w świetnej kondycji długie lata. Drewno olchowe sprawdzi się również jako materiał wykonania furtek.

Ogrodzenie domu czy innego terenu jest niezwykle ważne głównie ze względu na bezpieczeństwo, które ma zapewnić. Warto jednak zadbać o to, by było również estetyczne i oprócz funkcji ochronnej, dodawało domowi uroku i klasy.

Wróć

© 2020 Parkansystem. Wszystkie prawa zastrzeżone | Design by Geshu